Chyba każdy chce wyglądać atrakcyjnie. Między innymi z tego powodu kilka lat temu bardzo popularny stał się zdrowy tryb życia.

Co robić, żeby rzeczywiście żyć zdrowo? Przede wszystkim dieta Większość ludzi mówiąc o diecie ma na myśli głównie drastyczne ograniczenie ilości zjadanych kalorii lub wręcz głodówkę.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to nie jest dobry pomysł, gdyż najważniejsze jest to co pojawi się na talerzu.

Świetnym pomysłem jest zaczynanie dnia od napicia się szklanki wody z sokiem z połowy cytryny. W ten prosty sposób można pobudzić przemianę materii.

Trzeba pamiętać, jak ważny jest pierwszy posiłek w ciągu dnia czyli śniadanie.

Dobrze, żeby było ono pożywne i dawało energię na cały dzień – dobrym pomysłem jest sięganie po ciemny chleb , a także dużą ilość warzyw. Oczywiście po warzywa i owoce warto sięgać także w ciągu dnia, bowiem zawierają one mnóstwo witamin, ponadto sporo z nich jest niskokalorycznych. Od pewnego czasu popularnością cieszą się zielone smoothie - to bomba witaminowa, gdyż dodaje się do nich warzywa mające mnóstwo witamin, na przykład jarmuż, gruszki czy kiwi - to wyśmienita i zdrowa przekąska. Każda osoba chcąca żyć zdrowo powinna pamiętać o tym jak ważne jest dobre nawadnianie organizmu. W ciągu doby należy spożywać przynajmniej 1,5 l napojów. Warto sięgać przede wszystkim po wodę, gdyż słodzone napoje mogą powodować przyrost masy, trzeba także nadmienić, że ich lwia część nie gasi pragnienia. Rola aktywności fizycznej Oczywiście chcąc prowadzić zdrowy tryb życia nie można nie pamiętać o aktywności fizycznej. Trzeba się ruszać, ponieważ dzięki temu poprawie ulega kondycja fizyczna, a ciało staje się szczupłe. Nie bez znaczenia jest również to, że w trakcie treningu wydzielane są endorfiny. Każdy na pewno znajdzie formę ruchu, która przypadnie mu do gustu – może to być pływanie, jazda na rowerze, jogging czy siatkówka.

Niezależnie od wybranej formy ruchu należy pamiętać o tym, by trenować przynajmniej 3 razy w tygodniu przez minimum 60 minut..


Lubię to: wideofilmowanie wesele łódź