Pierwsze przygotowania do uroczystości ślubnej najczęściej zaczynamy na dwanaście miesięcy przed początkiem uroczystości. Rzecz jasna ten czas wypełniamy niemałą ilością przygotowań, dokonujemy rezerwacji sali, zbieramy ważne dokumenty, przygotowujemy ślubne ubrania, zapraszamy gości. Bardzo często jednak nie pamiętamy o drobnych elementach wesela. A te elementy mają niezwykle wielkie znaczenie. Muzyka na weselu. Z reguły wybór muzyki na wesele ogranicza się do zdecydowania, czy na weselu, które organizujemy ma przygrywać zespół weselny, czy muzyka na wesele ma być mechaniczna, a zabawą ma dyrygować DJ.

Jeśli sami podejmiemy decyzję, decydując się na odpowiedni zespół lub DJ-a, sugerujemy się przede wszystkim ceną.

To poważny błąd. Jeśli zależy nam na tym, by goście, których zaprosiliśmy na wesele wyśmienicie się bawili, zwróćmy uwagę na to, jak najlepszy według nas zespół lub DJ gra weselną muzykę, jak podchodzi do gości weselnych.

Jak nawiązuje kontakt z naszymi gośćmi.

Trzeba usłyszeć minimalnie pięciu utworów zespołu i zdecydować się na określony zespół tylko w sytuacji, jeśli mamy przekonanie, że naszym gościom się spodoba, jeżeli wiemy, że zabawa weselna będzie świetna. Jedzenie dla gości. Jedzenie dla gości wyjątkowo często wybieramy zupełnie tak samo jak wybieramy zespół muzyczny.

Ma być dobrze i niedrogo.

Nie należy w taki sposób robić.

O wiele lepiej zaplanować jedzenie na weselu w szczegółach, w wielu przypadkach warto wręcz rozkazać osobom gotującym przygotowanie czegoś, czego w menu określonej restauracji nie ma. Na nasze życzenie ugotują wspaniałe jedzenie, jakie zaproszeni goście dużo bardziej docenią, niż menu i niesamowicie popularne. Film z wesela. Film z wesela ma super wielkie znaczenie. Rzecz jasna, w obecnych czasach każdy może go nagrywać, chociażby smartfonem. Jednak jeśli chcemy, by film został pamiątką na całe życie, musi nagrywać go specjalista.

Zatrudnienie fachowca, który zajmie się nagrywaniem filmu z obchodzonego przez nas to niesamowicie istotna sprawa. Zdjęcia. Fotograf na ślub to fachowiec, który nie tylko zrobi świetne zdjęcia, ale i odpowiednio je edytuje, po czym stworzy z nich profesjonalny album. To tylko przykłady drobnych rzeczy, jakie przed uroczystością weselną, należy przygotować wzorowo. Jeżeli się postaramy i świetnie przygotujemy uroczystość ślubu i wesela, w sprawach istotnychjak również w pozornych drobiazgach, możemy mieć pewność, że z pewnością zabawa będzie niesamowicie doskonała..