Notebook składa się z klawiatury i ekranu, oraz tak nazywanej dotykowej myszki, jaka to niemniej jednak nie ma nic wspólnego z stereotypową myszą komputerową.

Można niemniej jednak podłączyć i taką do portu w urządzeniu i powinna ona zadziałać.

Co do samej klawiatury to należałoby tutaj nadmienić, że klawisze do laptopa są bardzo delikatne i właśnie dlatego należy się z nimi obchodzić ostrożnie. Jeżeli jednakże już przydarzy się defekt przeważnie zaleca się ingerencję osobistą ponieważ całe przedsięwzięcie nie żąda nadzwyczajnych zręczności. Jeśli uszkodzeniu uległ jeden, lub parę klawiszy warto spróbować je wymienić. Koszt będzie tutaj niższy, aniżeli gdybyśmy musieli kupić nową klawiaturę. Trzeba tu jednak uwzględnić miarodajną zależność.

Kupując jeden, czy dwa klawisze niezwykle ważne jest to, ażeby po taki komponent wybrać się osobiście i sprawić przyciski. Są one dość łamliwe i w trakcie transportu kurierskiego, jeżeli nie będą poprawnie zabezpieczone mogą ulec uszkodzeniu. To co jednakże bardziej istotne, to fakt, że kupując pojedyncze klawisze do laptopa, za sam towar zapłacimy mniej, niż za jego przesłanie. Jest to charakterystyczny paradoks, od którego w przypadku przesyłki kurierskiej nie da się uciec. Warto wobec tego sprawić, czy nie posiada się jakiejś starej klawiatury, skąd wolno by taki klawisz wymontować. Jest jeszcze sprawa poprawnego dopasowania.

Istnieją przeróżne zawiasy i różne uchwyty pod klawisz i przed wymianą (czy tym bardzie zakupem) należy całkowicie spowodować pełne rozwiązanie. Dodatkowo przed wymianą większej ilości klawiszy, należy w jakiś sposób zdołać się zasugerować (np.

robiąc wcześniej zdjęcie), jaki to był układ tychże klawiszy przed demontażem, tak ażeby potem stosownie je przyporządkować..


Autor: gummiplupp tangenter.se

<< Poprzedni