O urządzenie, którym to jest notebook trzeba dbać a wtedy może nam służyć dłużej. W tym przypadku nie chodzi wyłącznie o ochronę przed uderzeniem, upadkiem, jednakowoż też o jego czystość. To niejako świadczy o użytkowniku takiego peceta. To co jest tu wyraźne to fakt, że w najwyższym stopniu są w tym wypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a wobec tego ogólnie cała klawiatura. Warto tutaj czasem poświęcić parę chwil na wyczyszczenie wszystkich klawiszy.

Wydaje się to dość prostym zadaniem, jednakowoż jednak warto tu skorzystać z paru rad. Wiadomym jest, że do tego celu należy się posłużyć jakimś płynem.

Wodę się poniekąd odradza, po za tym trzeba nie zapominać o tym, by takiej klawiatury nie zalać. W tym celu najpoprawniej posłużyć się małym pędzelkiem. Może to być pędzelek z farbek, lub nawet jakiś z kosmetyczki, jednakowoż naturalnie uprzednio oczyszczony. Włosie takiego pędzelka wypada nasączyć oraz najpoprawniej w tym celu posłużyć się standardowym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu. Takie klawisze do laptopa mogą się pobrudzić od palców, nawet jeżeli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się kurzyć, jeśli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią. Wówczas to należy skorzystać z suchej, bądź trochę wilgotnej ściereczki, by wyeliminować zabrudzenia, kurz w szczególności. Później wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz oraz wszelkie pozostałe zakamarki. Po tym należałoby jeszcze czystą, suchą szmatką wypolerować każdy klawisz.

Pędzelek jest tu o tyle pomocny, że wolno nim dotrzeć do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady.

Aceton i polerka spowodują, że klawiatura będzie czyściutka, uzyskamy przy tym połysk, wyrazistość klawiszy i będzie ona wyglądać jak pionierska.
.