Nowoczesne mieszkania, to nie tylko wygodnie wyposażone pomieszczenia lecz także wszystkie systemy wodnokanalizacyjne, które sprawiają, że codzienne życie staje się dużo łatwiejsze. Prawie w każdym mieszkaniu mamy do czynienia z szeregiem urządzeń, które wymagają profesjonalnego montażu oraz konserwacji. Różnego rodzaju zlewy, umywalki, wanny, prysznice, zmywarki, pralki, WC jak również wszystkie inne systemy wodnokanalizacyjne potrzebują dobrego montażu, konserwacji i z czasem naprawy. Jedną z często występujących awarii jest zapchany zlew, na ogół przyczyną takiej sytuacji jest wyrzucanie do zlewu np.

fusów po kawie bądź herbacie, występowanie resztek jedzenia czy roztopionego tłuszczu.

W niektórych przypadkach wystarczy środek do udrażniania, lecz zbyt częste jego użycie przy rurach żeliwnych, może tworzyć rdzę.

Poniektóre środki chemiczne do przepychania mogą powodować też odkładanie się osadu w rurze co jest również niebezpieczne i z czasem skutkuje całkowitą niedrożnością. Zatem, jeśli zlew jest zatkany i nie potrafimy sobie poradzić z problemem to lepiej jest skontaktować się z hydraulikiem, który posiada wystarczające kwalifikacje a także doświadczenie w usuwaniu takich usterek.
Niejednokrotnie samodzielne wykonywanie napraw, szczególnie kiedy nie posiada się odpowiednich umiejętności, kończy się jeszcze większą awarią oraz poniesieniem większych kosztów na jej wyeliminowanie. Więc, jeżeli pragniesz zaoszczędzić nerwy, czas i pieniądze to lepiej od razu skontaktuj się z hydraulikiem. Usunięcie awarii zajmie mu mało czasu i znowu będziemy mogli cieszyć się sprawnie funkcjonującą instalacją..