Kiedy nadchodzi lato, wielu z nas zaczyna zastanawiać się, dokąd najlepiej wybrać się na urlop. Ciekawym sposobem na wyjazd zarówno z dziećmi, jak i z partnerem jest wyjazd w góry.

Jak się do niego mądrze przygotować? Najważniejszym elementem bagażu, który zabieramy w góry powinny być oczywiście dobre buty. To one decydują, w jakim stanie nasze nogi zakończą urlop. W góry lepiej nie powinno się zakładać nieużywanych wcześniej traperów. Może się okazać, że uciskają stopy i na dłuższą trasę nie są wcale komfortowe. Jeżeli nie masz odpowiednich obuwia na wyprawę w góry, kup odpowiednio wcześniej. Będziesz miał dość czasu, żeby rozchodzić nowe buty. Na górskiej wycieczce z pewnością przyda się dobrze dopasowany plecak. Musi mieć regulację szelek. To pozwoli kręgosłup nie będzie zbyt mocno obciążony. Szelki muszą być również dość szerokie, aby nie wpijały się w ramiona. Kiedy wybierasz się w góry, warto mieć na uwadze, że pogoda na górskich szlakach w jednej chwili może ulec zmianie. W torbie dobrze mieć spakowane ubrania na każdą pogodę. Konieczne będą ubrania na wypadek deszczu. Sprawdzi się tu duży przeciwdeszczowy płaszcz.

Niezależnie od temperatury w chwili wyjścia w trasę, warto wziąć ze sobą coś grubszego oraz nakrycie głowy. Równie ważne jest chronienie głowy przed ostrymi promieniami słońca, jak i wiatrem. Na górską wycieczkę koniecznie uszykuj lekkie, pożywne przekąski i zapas płynów.

W każdej chwili może dopaść cię głód. To niesamowicie ważne, żeby po drodze nie opaść z sił. .


Zobacz:
Co robić żeby schudnąć?
Pomysły na prezenty dla hobbystów wędkowania
Sudeckie hotele