Przechadzasz się ulicą i widzisz tyle ludzi, a żadne z nich się nie uśmiecha.

Każde z nich ma ponurą minę, która jako pierwsza rzuca się w oczy. W naszych głowach od razu tworzy się opinia o tych osobach. Wiadomo, że ludzie, którzy się śmieją są rejestrowani jako ci bardziej milsi, optymistyczni. Można by rzec, że wręcz zarażają uśmiechem! Podobno śmianie się wydłuża życie kolejno o 15 sekund.

Nie wiadomo czy to się sprawdza, ale nie zaszkodzi spróbować. Bywają też dni, kiedy nie masz ochoty na żadną rozrywkę, pogrążasz się w smutku i czekasz aż sobie pójdzie. Pomóż mu w tym! Spraw, aby poczuł się niepotrzebny, a przez to prędzej da ci spokój.

Najprostszym sposobem jest najpospolitsze ruszanie się.

Włącz muzykę i zacznij tańczyć, a możesz również poćwiczyć. Wówczas twój mózg uwalnia endorfiny, a dzięki nim świat wydaje się być piękniejszy. Można powiedzieć, że swego rodzaju narkotyk, ale zupełnie bezpieczny.

Pomijając to, że poczujesz się szczęśliwszy, to spalisz niechciane kalorie.

Zobacz ile korzyści! Jeśli pogoda jest deszczowa, a na niebie kotłują się czarne chmury, wówczas jest większa szansa na to, że dopadnie cię chandra.

Większość osób tak ma. Twój organizm po prostu "wyłapuje" poszczególne bodźce ze środowiska i interpretuje je po swojemu. Można właśnie w taki sposób to wytłumaczyć.

Kiedy budzisz się, odsłaniasz zasłony, a za oknem dostrzegasz piękne słońce, którego promienie lekko muskają cię po twarzy, ptaszki wesoło śpiewają, to wszystko motywuje do tego, by w jednej chwili wyjść na powietrze, dodaje energii, by uczynić coś, czego nie robi się na co dzień.

Ach, gdyby tak nieprzerwanie mogło być. Niestety, czas posępnej jesieni sprzyja temu, by owinąć się w koc niczym naleśnik i nakłania do tego, aby przekoczować w ten sposób przez całą zbliżającą się zimę. Wówczas należy wziąć sprawy w swoje ręce i kategorycznie mu odmówić. Odnajdź swoje zainteresowania, które dotąd zaniedbałeś, ale jeżeli jeszcze go nie masz, to postaraj się je odnaleźć! Udowodniono, że nawet nieprawdziwy uśmiech może przynieść korzyści. Pomaga redukować stres i poprawia samopoczucie. Uśmiech może także wpływać korzystnie na relacje z innymi ludźmi, przez co ułatwia rozmowę z nimi. Dzięki uśmiechowi i optymistycznemu nastrojowi staniesz się bardziej kreatywny. Ludzie poczną cię postrzegać jako osobę godną zaufania.

Przeprogramujesz swój umysł na lepsze myślenie, a tym samym zarazisz nim otaczające cię osoby. Jak widać, śmianie się ma sporo swoich zalet. Nie zwlekaj już dłużej, wstań, podnieś głowę i zrób szeroki uśmiech!.


<< Poprzedni
Następny >>