Widać to na placach zabaw, na lodowisk rolkowych, na basenach, w salach lekcyjnych. Nadwaga to nowoczesny dylemat zdrowotny dla dzisiejszych dzieci, które uskarżają się na tę męczącą chorobę. Otyłość u dzieci może powodować uczucie zmęczenia, bezwartościowości i beznadziei. Jest też powodem cukrzycy oraz chorób serca.. Maluchy otyłe nie mogą rozwijać się {społecznie tak szybko, jak ich rówieśnicy. Rodzice tych dzieci często nie zdają sobie sprawy, jak mocno męcząca jest otyłość psychiki. Mogą uważać otyłość za stan przejściowy, nie dostrzegając jej rezultatów. Mogą nawet odrzucić niepokoje swoich milusińskich, mając nadzieję, że kłopot samoczynnie zdematerializuje się. Przyczyny otyłości u dzieci mogą być skomplikowane. Na przykład, wiele rodzin obecnie spożywa posiłki w biegu z powodu swoich licznych zobowiązań. Rodziciele polegają na fast foodach i słodkich przekąskach, aby wypełnić luki w diecie, nie mają czasu na gotowanie.. W efekcie dzieci mają dietę, która obfitująca w tłuszcz i cukier, ale która zapewnia nieco wartości odżywczych. Innym istotnym problemem jest niedobór aktywności fizycznej. Nadwaga u milusińskich można ograniczyć stosując się do poniższych wskazówek:

  • Zachęcaj malucha do udziału w zajęciach sportowych lub tańca. Zachęć dziecko do ruchu i uprawiaj sport razem z nim. Zdziwisz się, że Twoje dziecko nagle zachce ruchu.
  • Przemyśl limitowanie czasu przeznaczonego na oglądanie programów telewizyjnych. Badanie wyraźniepokazuje, że są to godziny spędzone bez efektu.
  • Nie nabywaj śmieciowego jedzenia. Nakłoń maluchy do konsumowania owoców, warzyw, picia wody mineralnej.
  • Poproś o poradę specjalistę, aby rekomendował strategię zwalczania kłopotów z wagą u Twojego milusińskiego.

Nadwaga dziecięca jest komplikacją, alepostępując konsekwentnie można ten problem zwalczyć bez problemów. Dziecko szczuple to dziecko szczęśliwe..